KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14943178

nr 1494 3178

Gordon Macfie

(1919-1971)

Oljemålning, Gordon Macfie (1919-1971), Signerad, daterad 1956, motiv från Bohuslän. Olja på pannå, 36x27 cm, yttermått inklusive ram: 47x38 cm

Utrop:

1.000 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 3 oktober 2022
kl 20:01:31